Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Як працює інвертор

Інвертором називається корисний пристрій безперебійного живлення, що здатний миттєво перетворювати струм постійного типу на змінний. Доволі поширений цей тип обладнання, але багато хто й досі про інвертор напруги поняття не має, про існування його не здогадується, де використовуються такі прилади не розуміє. А ще його часто плутають з безперебійниками. Тож розглянути особливості роботи інвертора та зрозуміти переваги його та безперебійника буде не зайвим.

В чому полягає різниця між інвертором і безперебійником

Почнемо з того, що призначення вони мають різне.

Безперебійник «відповідає» за стабільність мережевого живлення. Він потрібний для захисту від перепадів електроенергії, від різких змін напруги, які представляють для будь-яких електроприладів загрозу.

А інвертор напруги – це теж саме, що ДБЖ. Тобто, виступаючи в якості джерела безперебійного живлення, він надає, у випадку відключення від загальних мереж, певний час електроприладам ще працювати.

Навіщо потрібно таке? Є обладнання, яке не може непередбачувано вимикатися. Це для нього дуже шкідливо. Наприклад, комп'ютер. Перше непередбачуване вимикання призведе до необхідності перевантаження, друге-третє та наступні викличуть потребу звертатися до майстрів, сплачувати витрати на ремонт або й взагалі купувати нове обладнання, що коштує чималих сум.

З холодильником схожа ситуація. Перемикання або стрибки в мережі викликають тотальні пошкодження мотора та інших важливих частин.

Тобто ДБЖ потрібне для захисту від стрибків та непередбачуваних змін напруги в мережі, що призводять до аварійного вимикання техніки та її значного пошкодження. Він потрібний для стабілізації подання живлення до приладів, для фільтрації мережевих стрибків

 

А інвертор здатний перетворювати струм постійного типу з 12/24 В напругою, що прямує від працюючих сонячних панелей, на струм змінного типу з 220/380 В.

Залежно від типу інвертора, визначаються його функціональність та загальні особливості. Автономний, наприклад, може працювати без під'єднання до мережі, а за допомоги акумулятора.

Що обрати: інвертор чи безперебійник

Що обрати: інвертор чи безперебійник

Інвертор та ДБЖ можуть при відключенні мережі забезпечити приладам живлення.

Функція інвертора – перетворити постійний струм в змінний. Щоб перемкнутися від звичайного режиму в режим роботи від сонячної батареї йому знадобиться певний час.

ДБЖ не перетворює струм, а зберігає його безперервність, тож приладдя незамінне для критичного чи просто для важливого обладнання. А ось до пилососа, нагрівальних приладів (кип'ятильник, паяльник, мікрохвильовка тощо) у жодному разі їх підключати не можна.

 

У інвертора схема електросистеми велика. Вартість висока.

ДБЖ до техніки одразу підключається. Коштує дешевше.

Але обирати потрібний варіант для себе треба не за ціною, а за основним призначенням та за ефективністю.

Як працює інвертор: основна інформація

Принцип дії приладу полягає в перетворенні сигналу на вході, що має частоту 50 (приблизно) Герц на високочастотний з показником 10 кГц та більше.

Якщо обрати інвертор напруги 12 220 він буде гарантованою запорукою енергонезалежності.

Але й інші варіанти також мають свої позитивні особливості та переваги. Перш за все вони:

  1. Гарантують автономну тривалу роботу.
  2. Можуть виступати альтернативою енергоджерела в таких місцях, де загалом електромережі не передбачаються.
  3. Напругу на виході мають 50 Гц, 220 В.

безперебійник

З успіхом застосовуються в сонячній енергетиці ( портативні електростанції ), для живлення різних типів електрообладнання. Дуже затребувані в місцях, де загалом енергозабезпечення не передбачене.

Додаткові поради

Окрім основної покупки ( ббж чи інвертора ), також не зайвими будуть:

  • гелева батарея (акумулятор з електролітом в основі, який перебуває в стані, що подібний желе. Це можливе за рахунок включення в склад кремнієвих сполук. Результат – особливий тип силікону. Технологія ця допомагає досягти повноцінної герметичності акумулятора, до глибокого типу розрядів забезпечує стійкість, термін тривалої експлуатації гарантує;
  • стабілізатори напруги (швидкодіючі та надійні вони гарантують правильне та стабільне постачання електрики).

 

Гарантувати, що інвертор проявить себе краще за безперебійник або навпаки не можна. Обиратися обладнання має відповідно до потреб. Якщо світло пропадає рідко, краще придбати резервне живлення (комплектом).

Якщо потрібно обладнання для сонячних станцій, то тут вже треба купляти інвертор.

 

В плані терміну використання довшою, більш довговічною та більш надійною є система інверторного типу.

 

Інформація в матеріалі допоможе зробити правильний вибір та придбати саме те, що необхідно в конкретному випадку.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *